EGET TEN LAVANTA YAĞLI TONİK

37,00 ₺

Ürün Özellikleri

 

EGET TEN Lavanta Yağlı toniğin içeriğindeki zengin lavanta yağı sayesinde cildinizin temizlenirken yumuşacık olduğunu duyumsayacak; ferahlatıcı etkisini gün boyu cildinizde hissedeceksiniz...

100 ml

Bilgilendirme

Eget Vakfı İktisadi İşletmesi’nin sattığı ürünlerden edinilen gelir, öğrencilere burs olarak aktarılmaktadır. Detaylı Bilgi

Ürün Açıklaması

Muğla İli, Ula İlçesi Armutçuk mahallesinde yer alan arazimizde hiçbir kimyasal madde kullanmaksızın yetiştirdiğimiz lavantaların hasadı sonucu elde ettiğimiz lavanta yağı kullanılarak üretilmiştir.

EGET Ten lavanta yağlı tonik, içeriğindeki zengin doğal lavanta yağı sayesinde cildinizi ferahlatır; sıkılaştırmaya ve pürüzsüz cilt için bakım sağlamaya yardımcı olur. EGET Ten lavanta yağlı toniği cildinizde güvenle kullanabilirsiniz

Uzman Yorumu

PİM Grup Kurucusu ve EGET Vakfı İktisadi İşletmesi Kozmetik Ürünler Teknik Sorumlusu Eczacı Sinem Kapar Şahindere'nin yazısıdır:
Kozmetik Kanunu Madde 3'e göre "Kozmetik ürünün piyasaya ilk kez arz edilmesinden önce Sağlık Bakanlığına bildirimde bulunulması zorunludur." Kozmetik Yönetmeliği Madde 14'egöre "bildirimi yapılmayan kozmetik ürünlerin piyasaya arz edilmeleri yasaktır." Ancak yanı sıra kozmetik ürünler Uzerinde yer alan "Sağlık Bakanlığı'ndan onaylıdır" ve benzeri iddialar yasal olarak uygun değildir ve ürün için alınmış herhangi bir izni ifade etmez. Bu durum aşağıda yer alan ve Bakanlık tarafından yayınlanan kılavuzların ilgili maddelerinde açıkça belirtilmektedir.
TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU KOZMETİK ÜRÜNLERİN İDDİALARINA İLİŞKİN KILAVUZ SÜRÜM 4.0 Genel gereklilikler MADDE 5- Yasal gereklilikler kapsamında; (2) Kozmetik Urünün yetkili bir otorite tarafından onaylandığı veya izin verildiğini belirten iddialara, görsellere vb. kozmetik Urünün etiketinde, ambalajında, tanıtımlarında vb. yer verilemez.
TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU KOZMETİK ÜRÜNLER TÜKETİCİ BİLGİLENDİRME KILAVUZU Temel İlkeler MADDE5 (14) Bazı kozmetik üreticileri tarafından kozmetik ürün ambalajlarına yazılan "5324 Sayılı Kozmetik Kanununa göre Uretilmiştir" "Sağlık Bakanlığı'na bildirimi yapılmıştır" vb. Kozmetik Kanunu ve/veya Kozmetik Yönetmeliğinin isim ve/veya tarih/sayısı ile Bakanlığımız logolarının kullanılması uygun olmayıp, bunlar Bakanlığımız tarafından verilen herhangi bir ruhsat, izin veya onay anlamı taşımamaktadır.
"EGET EAU DE COLOGNE LAVANDER, EGET TEN LAVANTA yAĞLI sıvı SABUN, EGET TEN LAVANTA YAĞLI TONİK, EGET LAVANTA YAĞLI SABUN, EGET TEN LAVANTA YAĞLI ŞAMPUAN" isimli ürünlerin Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Ürün Takip Sistemi'ne bildirimleri yapılmıştır.
ÜrUnlerin 5324 sayılı Kozmetik Kanunu, Yönetmeliği ve Yönetmelik Ekleri, Kozmetik ÜrUnlerde Güvenlik Değerlendinnesine İlişkin Klavuz, SCCS Klavuz Notları 9. Revizyon ve Avrupa Kozmetik Ürün Direktifi 1223/2009 referans alınarak güvenlik değerlendinnesi yapılmış olup normal şartlar altında, kullanım yeri, kullanım amacı ve miktarına göre nonnal ve makul olarak öngörülebilir kullanımı güvenlidir sonucuna varılmıştır.
Saygılarımla
Eczacı Sinem Kapar Şahindere

ÜRÜN ANALİZİ

EGET Ten lavanta yağlı cilt bakım toniğinin içerisinde kullanılan ve Armutçuk Tarım İşletmemiz’de hiçbir kimyasal madde kullanmaksızın yetiştirdiğimiz lavantalardan elde edilen yağ, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi laboratuvarında analiz ettirilmiştir.
Lavanta yağlı cilt bakım toniğimizin üretilmesinin ardından ürünlerimiz Bilim Kozmetik ve Endüstriyel Ürün Analiz Laboratuvarı’nda ayrıca analiz ettirilmiştir.
Bunun dışında, EGET Ten Lavanta Yağlı Toniğimiz Skop Bio laboratuvarlarında da dermatolojik testten geçirilmiştir.
Ürün etiketleri