Hakkımızda

 

 HAKKIMIZDA

 

EGET (Eğitim, Geriatri, Ekolojik Tarım, Turizm) Vakfı’nın kuruluş amacı, maddi olanaksızlıklar nedeniyle öğrenimlerini sürdürme güçlüğü çeken öğrencilere burslar vermektir.  

 

EGET Vakfı henüz kafalarımızda filizlenmekteyken, desteklemeyi kurduğumuz öğrencilerin burslarını nasıl kesintisizce sürdürebileceğimiz konusunda düşünceler geliştirdik. İşte tam da bu nedenle, bu vakfın iskeletini, sürdürebilirlik anlayışıyla, kendi döner sermayesini kendisinin yaratması üzerine kurduk. Bunu gerçekleştirebilmek içinse geriatri, ekolojik tarım ve turizm konularında yatırımlar yapmak amacıyla, EGET Vakfı İktisadi İşletmesi’ni yaşama geçirdik.

  

       

İktisadi işlememiz, her girişiminde doğaya ve çevreye saygılı olmayı; ürettiği ya da ürettirdiği her üründe doğalı ön planda tutmayı ilke edinmiştir. Kendi tarım işletmemizde kimyasal gübre ya da olası zararlılarla herhangi bir kimyasal mücadele yöntemi kullanmadığımız gibi, ürün elde ettiğimiz toprağın da özenle korunması gerektiğine inanmaktayız. Gereksinim duyageldiğimiz gübre seçiminde bile, topraklarımızda, doğanın bir mucizesi olan organik solucan gübresi kullanma kararı aldık. Toprağı, tarım ürünlerini ve dolayısıyla da insanı kurtaracak tek gübre türü olan solucan gübresini, kullanmakla kalmıyor, bu gübrenin yaygınlaşabilmesi için projeler üretiyor, dahası, solucan gübresi kökenli gübrelerin bayiliğini yapıyoruz.

Ürettiğimiz ya da EGET Vakfı standartlarına uygun olarak ürettirdiğimiz her üründe son derece özenli ve duyarlı olmaya çabalamakta; ürünlerimizi, sizlerin beğenisine sunulmadan önce, yetkili laboratuvarlarda analiz ettirmekteyiz. Bu nedenle, EGET Vakfı İktisadi İşletmesi logolu tüm ürünleri gönül rahatlığıyla tüketebilir, sevdiklerinize armağan edebilirsiniz.

EGET Vakfı, maddi yetersizliğin üniversite eğitimine engel olmadığı; doğanın, sürdürülebilir tarım uygulamalarıyla korunduğu; orta yaş ve üstü insanlar için çağcıl turizm örneklerinin yaşama geçirildiği bir Türkiye düşlemektedir.

Satın aldığınız her ürünle, üniversite öğrencilerine sağladığımız burslara katkıda bulunacaksınız.
           

Teşekkürler.

 

 

 

(Ayrıntılı bilgi için www.eget.org.tr sayfasını ziyaret edebilirsiniz.)