LAVANTA UÇUCU YAĞI

119,00 ₺

Ürün Özellikleri

20 ml

%100 SAF

LAVANDULA HYBRİDA HERB OİL 100% PURE

Bilgilendirme

Eget Vakfı İktisadi İşletmesi’nin sattığı ürünlerden edinilen gelir, öğrencilere burs olarak aktarılmaktadır. Detaylı Bilgi

Ürün Açıklaması

İçindekiler: Lavandula Hybrida Herb oil %100 saf

Armutçuk Tarım İşletmemiz’de kimsayal madde kullanılmadan yetiştirilen ve kol gücü ile hasat edilen lavantalardan, su buharı distilasyon yöntemiyle üretilmiştir.

Kullanım Önerileri:
- Ciltte kullanımında 50 ml soğuk sıkım taşıyıcı (baz) yağ içerisine 5-10 damla damlatıp seyreltilerek kullanılmalıdır. Cilt bakımı için kullanacağınız zaman, cildinizin temiz ve kuru olmasına dikkat edin. Masaj yaparak cildinize yedirin.
- Saç bakımı için, yağ saç kökünden ucuna kadar yediriniz. 15-20 dakika bekledikten sonra durulayınız.
- Difüzör veya buhurdanlıktaki suya birkaç damla lavanta yağı koyarak odanızın lavanta bahçesi gibi kokmasını sağlayabilirsiniz.
- Losyonlara, şampuanlara ve cilt bakım ürünlerine birkaç damla lavanta yağı ilave edebilirsiniz.
- Mumlarınızın üzerine damlatıp odanızın lavanta kokmasını sağlayabilirsiniz.

ÜRÜN ANALİZİ

Armutçuk Tarım İşletmemiz’de hiçbir kimyasal madde kullanmaksızın yetiştirdiğimiz lavantalardan elde edilen yağ, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Gıda Analizleri Uygulama ve Araştırma Merkezi laboratuvarında analiz ettirilmiştir.

KULLANICI GÖRÜŞLERİ

Lavantaya karşı alerjisi olanların kullanması sakıncalıdır. Kullanmadan önce bileğinizin içine bir damla damlatıp yarım saat bekleterek alerji testi yapınız.
Lavanta uçucu yağının stres, halsizlik, migren, anksiyete, uykusuzluk ve depresyon gibi sorunların tedavisine destek olduğu belirtilmiştir. Yapılan çalışmalar, lavanta uçucu yağının solunmasıyla, uykuya dalmak için gereken sürenin değişmesi, uyku kalitesi, uyandıktan sonra uykuya dalma kabiliyeti, uyku süresi, gevşemede artış, uyanmada yorgunluğun azalması hakkında gelişmeler olduğunu göstermiştir.
2017’de yapılan başka bir araştırma sonucunda, uçucu yağdaki aromakolojik (psikoloji ve koku arasındaki ilişki) etkili temel bileşiklerin sedatif etkisi incelenmiş. Lavanta uçucu yağındaki linalil asetat’ın sakinleştirici etki oluşturduğu; kafurunsa uyarıcı etki yarattığı tespit edilmiştir.

*Harici kullanım içindir. İçilmez. Uçucu yağ olduğundan ciltte kızarıklık, yanma gibi alerjik etkiler gösterebilir. Bu yüzden sabit yağlar ile karıştırılıp kullanılması gerekmektedir. Kullanmadan önce bileğinizin içine bir damla damlatıp yarım saat bekleterek alerji testi yapınız.

DOĞADAN SİZE; SİZDEN EĞİTİME