LAVANTA TOHUMU

19,00 ₺

Ürün Özellikleri

Lavanta Tohumu

Net 75 gr (+/- %5) lavanta tohumu içermektedir.

 

Bilgilendirme

Eget Vakfı İktisadi İşletmesi’nin sattığı ürünlerden edinilen gelir, öğrencilere burs olarak aktarılmaktadır. Detaylı Bilgi

Ürün Açıklaması

EGET Vakfı Armutçuk Tarım İşletmesi'nde yetişen lavantalardan Ağustos-2020 tarihinde hasat edilmiştir. Üretiminde hiçbir kimyasal madde kullanılmamıştır. Hasat, mekanik araç kullanılmadan gerçekleşmiştir. Tohum olarak değil de güveye karşı kullanılmasını salık veririz.

Uzman Yorumu

Bitki yetiştirilirken kullanılan kimyasal gübrelerin olsun, pestisitlerin olsun, bitkilerin tohumlarına nüfuz etmedikleri söylenemez. Armutçuk Tarım İşletmemiz’de hiçbir kimyasal gübre ya da pestisit kullanılmamaktadır.

ÜRÜN ANALİZİ

Beğeninize sunduğumuz lavanta tohumlarını yukarıda andığımız önerilerimiz doğrultusunda kullanabilir ya da yaratıcılığınızı kullanarak farklı şekillerde de değerlendirebilirsiniz. Bu tohumları lavanta bitkisi yetiştirmek amacıyla kullanmanızı salık vermeyiz çünkü diğer bitkilerin aksine lavanta bitkisini tohumdan yetiştirmek oldukça zahmetlidir ve lavantayı tohumdan yetiştirmek her zaman olumlu sonuç vermez.