İLPASOL SIVI SOLUCAN GÜBRESİ- 5 LİTRE

214,50 ₺

Ürün Özellikleri
  • Tarlaya aktarılan fidelerin köklerini güçlendirir.
  • Hasat edilen sebze ve meyvelerin raf ömürlerini uzatır.
  • Mevsimsel ısı farklarına karşı bitki direncini artırır.
  • Kesme çiçeklerin hasat öncesi ve sonrası ömürlerini uzatır.
  • Uygulandığı tpraktaki zararlı maddeleri yok ederek, toprağın sağlıklı özelliklere kavuşmasına imkan verir.

Bilgilendirme

Eget Vakfı İktisadi İşletmesi’nin sattığı ürünlerden edinilen gelir, öğrencilere burs olarak aktarılmaktadır. Detaylı Bilgi

Ürün Açıklaması

Neden Solucan Gübresi? • % 100 doğal ve organiktir • Toprağı kirletmez; insanı zehirlemez. • Diğer gübrelere oranla 8 kat daha fazla hümik asit içerir. • Bitki büyümesini hızlandırır; erken hasat sağlar. • Yapısındaki faydalı bakteriler, topraktaki zararlı bakterilerle savaşır. • Sebze ve meyvelerin daha hızlı gelişmesini ve olumsuz çevre koşullarına karşı dirençli olmasını sağlar. • Yer altındaki ve üstündeki sulara zarar vermez.

Uzman Yorumu

Uygulandığı toprakta, zararlı maddeleri yok ederek, toprağın sağlıklı özellilklere kavuşmasına imkan verir. Solucan gübresindeki humik maddeler, topraktaki ağır metalleri, radyonukleidleri, pestisidleri, zor eriyen, bitkiye geçemeyen bileşiklere dönüştürerek insan ve hayvan sağlığı için zararlı bu maddelerin bitkiye dolayısıyla insanlara geçmesini engeller. Solucan gübresinin gerektiği şekilde bir kez kullanımı en az %20-30 verim artışını 3-4 yıl boyunca sağlar. Her yıl kullanılırsa kaliteli ve bol ürünleri en kireçli; topraklarda bile elde etme imkanı verir. Toprağın humus içeriği oranını arttırır. İlpasol Sıvı Solucan Gübresi ülkemizin nitelikli solucan gübresi üreticisi İlpasol tarafından üretilmiştir. Tarlaya aktarılan fidelerin köklerini güçlendirir. Hasat edilen sebze ve meyvelerin raf ömürlerini uzatır. Mevsimsel ısı farklarına karşı bitki direncini artırır. Kesme çiçeklerin hasat öncesi ve sonrası ömürlerini uzatır. Meyve ve sebzelerin renklerinde canlılık; tatlarında yoğunluk; aromalarında artış sağlar. Bitki çeliklerinde güçlendirici bir etki oluşturur. Meyve tutumunu artırır. Islatılan tohumların hızlı çimlenmesini sağlar. EGET Vakfı İktisadi İşletmesi, İlpasol Organik Solucan Gübresi Muğla il bayiidir.. Daha ayrıntılı bilgi için bu sitede yer alan (www.eget.com.tr/neden-solucan-gubresi) ;Neden Solucan Gübresi; adlı bloğumuzu okuyabilirsiniz.

ÜRÜN ANALİZİ

% 100 Katı Solucan gübresinin sıvılaştırma prosesinden geçirilerek üretilen sıvı solucan gübesidir. Damlama ,püskürtme,yapraktan ve benzeri tüm sulama sistemlerinde güvenle kullanılır. İlpasol Sıvı Solucan gübresi bitkisel ve hayvansal organik atıkların Kırmızı Kaliforniya Kültür Solucanları ve yararlı mikrorganizmalar tarafından işlem görmesi sonucu oluşan bitki besleyici ve toprak düzenleyici organik gübredir. Solucanlar üzerinde ve sindirim sisteminde bulunan ve onları koruyan vücut sıvıları (sölom sıvısı)gübreye geçirir,bu gübrede bitkilerde patojenlere karşı direnç sağlar. Bitki besleyici temel elementleri (azot,fosfor,potasyum)mikro besin elementlerini hümik ve fülvik asitleri,vitamin ve büyüme hormonlarını içerir. Bu besinleri bitkinin kullanabilmesini sağlayan ve bitkiyi hastalıklardan koruyan çeşitli yararlı mikroorganizmaları içerir

KULLANICI GÖRÜŞLERİ

İlpasol % 100 Organik Solucan Gübresi gerek EGET Vakfı Genel Merkezi bahçemizde gerekse İktisadi İşletmemiz'in Armutçuk Tarım İşletmesi'nde kullanılmaktadır. Doğal solucan gübresi kullanılan bitkilerde bitki gelişimi ve bitkilerin hastalıklara direnç kazanmasını sağlaması nedeniyle mucizevi gelişimler gözlenmektedir.