LAVANTA YAĞLI YÜZ YIKAMA JELİ ve TONİK İKİLİSİ

76,00 ₺

Ürün Özellikleri

EGET Ten Lavanta Yağlı Yüz Yıkama Jeli 100 ml
EGET Ten Lavanta Yağlı Tonik - 100 ml

İçeriğinde saf lavanta yağı kullanılmıştır.

 

Bilgilendirme

Eget Vakfı İktisadi İşletmesi’nin sattığı ürünlerden edinilen gelir, öğrencilere burs olarak aktarılmaktadır. Detaylı Bilgi

Ürün Açıklaması

Saf lavanta yağı ile üretilmiş EGET TEN Lavanta Yağlı Yüz Yıkama Jeli ve EGET TEN Lavanta Yağlı Tonik ikilisini size sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Lavanta Yağlı ürünlerimiz, sizler için tasarladığımız şık kutularında beğeninize sunulmaktadır.
EGET Ten Lavanta YağlıYüz Yıkama Jeli - 100 ml
Lavantanın Büyüleyici kokusu İçerisinde bulunan saf lavanta yağı sayesinde cildinizi derinlemesine temizler. dengesini koruyarak cildinize esneklik kazandırır. Gözeneklerin açılmasını sağlamasıyla birlikte cildinizde bir ferahlık hissi oluşturur.
İlk kullanımdan sonra bile cildinizde bıraktığı yumuşaklığı duyumsayacağınız EGET Ten Lavanta Yağlı Yüz Yıkama Jeli, tüm cilt tipleri için uygundur.
Kullanımı: Avcunuza az bir miktar EGET TEN Lavanta Yağlı Yüz Yıkama Jeli’nden alarak ıslak cildinize yavaşça yediriniz. Daha sonra yüzünüzü bol su ile yıkayınız.
En iyi sonuç için cildinizi kuruladıktan sonra EGET TEN Lavanta Yağlı Gündüz Kremi ile nemlendirmenizi öneririz.
EGET Ten Lavanta Yağlı Tonik- 100 ml
EGET TEN Lavanta Yağlı toniğin içeriğindeki zengin lavanta yağı sayesinde cildinizin temizlenirken yumuşacık olduğunu duyumsayacak; ferahlatıcı etkisini gün boyu cildinizde hissedeceksiniz...
Muğla İli, Ula İlçesi Armutçuk mahallesinde yer alan arazimizde hiçbir kimyasal madde kullanmaksızın yetiştirdiğimiz lavantaların hasadı sonucu elde ettiğimiz lavanta yağı kullanılarak üretilmiştir.
EGET Ten lavanta yağlı tonik, içeriğindeki zengin doğal lavanta yağı sayesinde cildinizi ferahlatır; sıkılaştırmaya ve pürüzsüz cilt için bakım sağlamaya yardımcı olur. EGET Ten lavanta yağlı toniği cildinizde güvenle kullanabilirsiniz.
EGET Ten Lavanta Yağlı Tonik Skop Bio laboratuvarlarında da dermatolojik testten geçirilmiştir.

Uzman Yorumu

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği’nde tıbbi bitkilerin tanımı şöyle yapılmakta: ‘Bir veya daha fazla kısmı tedavi edici veya hastalıkları önleyici olabilen veya herhangi bir kimyasal-farmasötik sentezin öncüsü olabilen bitkiler.’ [1] Tıbbi ve aromatik bitkiler, eski çağlardan bu yana pek çok amaç için kullanılmıştır. Tıbbi ve aromatik bitkilerin kullanılabilen bileşenlerinden biri, onların uçucu yağlarıdır. Uçucu yağ, bitkilerin yaprak, meyve, kabuk veya kök kısımlarından elde edilen; oda sıcaklığında sıvı halde olan, güçlü kokulu, doğal bir üründür. Bitkilerin uçucu yağlarının kullanımı, sağlıklı bir yaşam sürdürebilmekte etken olduğu için, günden güne yaygınlaşmaktadır. Günümüzde, uçucu yağlar içeren sabun, losyon, duş jeli, tonik, nemlendirici, yüz kremi ve maske gibi banyo ve vücut ürünü; deterjan, dezenfektan, oda kokusu benzeri ev ve mutfak ürünleri üretilmektedir. Uçucu yağ elde edilen bitkilerden biri de lavantadır. “Lavanta (Lavandula spp.), Lamiaceae familyasından, yarı çalımsı formda çok yıllık değerli bir uçucu yağ bitkisidir. Çoğu, Akdeniz bölgesinde rahatça yetişen 39 kadar lavanta türü bulunmaktadır. bunlar arasında özellikle Lavandula seksiyonu, çiçekleri ve uçucu yağları için üretilen en ekonomik türlerden başlıcasıdır. Türkiye'de, lavanta türlerinden sadece Karabaşotu olarak tanınan L. stoechas ssp. cariensis türü doğal olarak yetişmektedir. Lavanta, dünyada en fazla Güney Avrupa'nın ve Kuzey Afrika’nın Akdeniz'e komşu olan ülkelerinde yaygınlık göstermektedir. Fransa, Bulgaristan, İspanya, İtalya, Yunanistan, İngiltere, Rusya, ABD, Avusturya ve Kuzey Afrika ülkelerinde yoğun olarak kültürü yapılmaktadır.” https://www.eget.com.tr/lavantanin-oykusu sayfasındaki Lavantanın Öyküsü bloğundan alınmıştır.

ÜRÜN ANALİZİ

EGET TEN Yüz Yıkama Jeli ve EGET TEN Lavanta Yağlı Tonik’in hammaddesi olan ve Armutçuk Tarım İşletmemiz’de hiçbir kimyasal madde kullanmaksızın yetiştirdiğimiz lavantalardan elde edilen yağ, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi laboratuvarında analiz ettirilmiştir.
EGET TEN Yüz Yıkama Jeli ve EGET TEN Lavanta Yağlı Tonik’in üretilmesinin ardından ürünlerimiz, akredite laboratuvarlarda stabilite, koruyucu etkinlik ve mikrobiyoloji testlerinden geçmiştir.