LAVANTA DOLGULU MİNİ ŞAPKALAR (BROŞ VE TOKA)

64,00 ₺

Ürün Özellikleri

Kutu boyutu:2,2 cm x 2,2 cm

1 adet süs iğnesi/broş: 2 - 2,5cm

1 adet toka 2 - 2,5 cm

Lavantalı el örmesi şapkaların baş kısmında minik bir lavanta bohçası bulunmaktadır.

 

Bilgilendirme

Eget Vakfı İktisadi İşletmesi’nin sattığı ürünlerden edinilen gelir, öğrencilere burs olarak aktarılmaktadır. Detaylı Bilgi

Ürün Açıklaması

Lavantalarımız EGET Vakfı, Armutçuk Tarım İşletmesi’nde yetiştirilmiş ve özel bir kurutma yöntemiyle kurutulmuştur. Bu kurutma yöntemi sayesinde lavanta kokusunu bünyesinde barındırmaktadır. Böylece her kullanışınızda lavantanın miss kokusunu duyumsayacaksınız.

Kutu içerisinde aynı renklerde 1 adet toka ve 1 adet broş bulunmaktadır.
El örmesi lavantalı şapkalar çeşitli renklerde ve modellerde örülmüştür. Hem kendinize hem sevdikleriniz için güzel ve özgün bir armağandır.
Yakanızda, şalınızda, saçınızda zarif bir görüntü sağlayacaktır.

DOĞADAN SİZE; SİZDEN EĞİTİME

Uzman Yorumu

EGET Vakfı, Armutçuk Tarım İşletme’mizde yetiştirilen, Lavandula X-Intermedia Super A cinsi lavantalar hasat edilerek özel bir kurutma yöntemiyle gölgede kurutularak lavantanın rengini ve kokusunu yitirmemesi sağlanmıştır.

Ballıbabagiller(Lamiaceae) ailesinden olan lavanta bitkisi genellikle Haziran ve Temmuz aylarında hoş kokulu çiçekler açan çok yıllık ve yarı çalımsı değerli bir uçucu yağ bitkisidir ve tıbbi ve aromatik bitkiler sınıfındadır. Antik çağlardan beri hafif ve rahatlatıcı kokusuyla bilinmektedir. Yunanlı ve Romalı’lar tarafından halka açık banyolarda kullanılan lavantanın ismi delatince ‘lavare’ yani yıkanmak sözcüğünden gelmektedir

ÜRÜN ANALİZİ

EGET Vakfı İktisadi İşletmesi, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden alınmış bir belge ile 5553 sayılı Tohumculuk Kanunu ve buna ilişkin çıkarılan mevzuatlarda belirtilen hükümlere uymayı taahhüt ederek Tohumculuk Sektörü'nde Yetkilendirme ve Denetleme Yönetmeliği hükümlerine göre 'süs bitkisi üreticisi' olarak yetkilendirilmiştir.
EGET Vakfı İktisadi İşletmesi aynı zamanda Süs Bitkileri Yetiştiricileri Alt Birliğine üyedir.
"EGET Vakfı İktisadi İşletmesi, Organik Tarım Sertifikasyon kuruluşu olan ECOCERT tarafından denetlenerek verilen Müteşebbis Sertifikası kapsamındadır. Organik Tarımın Esasları ve Uygulamasına İlişkin Yönetmeliğin 37 inci madde hükümlerine göre kontrol/denetim altında faaliyetlerini yerine getirmekte ve adı geçen mevzuattaki gereklilikleri karşılamaktadır.
Ürün etiketleri