KURUTULMUŞ GOJİ BERRY NQ1 MEYVESİ

45,00 ₺

Ürün Özellikleri

Kurutulmuş Goji berry NQ1 Meyvesi

NET: 50 gr.

Sağlıklı cam kavanozunda

Protein, ham yağ, β-karoten, toplam fenol ve

flavanoid içerikleri NQ1 çeşidinde çok daha yüksektir.

Bilgilendirme

Eget Vakfı İktisadi İşletmesi’nin sattığı ürünlerden edinilen gelir, öğrencilere burs olarak aktarılmaktadır. Detaylı Bilgi

Ürün Açıklaması

Goji berry EGET Vakfı Genel Merkezi bahçesinde hiçbir kimyasal madde kullanılmadan tamamen doğal yöntemlerle yetiştirilmiş ve güneşte kurutulmuştur. Protein, ham yağ, B-karoten, toplam fenol ve flavanoid içerikleri diğer goji berry çeşitlerine göre NQ1 çeşidinde çok daha yüksektir.

Antioksidan özellikleri ve C vitamini içeriği sayesinde bağışıklık sisteminin güçlü kalmasını sağlar.

Süper Besin: İnsanlar, diğer diyet ürünlerinin yanı sıra vücudun bağışıklık sistemini, beyin, cilt ve kalp sağlığını destekleyen sağlıklı bir yaşam tarzını tamamlamak için kurt üzümü olarak da adlandırılan goji berry meyvelerini yüzyıllardır tüketmiştir. Mükemmel bir mineral kaynağına sahip olup, antioksidan aktivitesi yüksektir. Doymuş yağ oranı düşüktür, demir ve lif içermektedir.

Doğal Olarak Tatlı: Güzel parlak kırmızı-turuncu renkleriyle bilinen goji berry meyveleri, besin değeri yüksektir. Koruyucu ve ilave şeker içermez. Küçük ama güçlü, goji berry meyveleri, her lokma ile keskin tatlarını sunar.

Net ağırlık: 50 gr
İşletme Kayıt No: TR-48-K-006785

EGET Vakfı İktisadi İşletmesi’nin sattığı ürünlerden edinilecek gelir üniversite öğrencilerine burs olarak aktarılmaktadır.
DOĞADAN SİZE, SİZDEN EĞİTİME
www.eget.com.tr

Uzman Yorumu

EGET Vakfı, Genel Merkezi Bahçesi’nde yetiştirilen Goji berry (Lycium barbarum L. NQ1) eldivenler ile tek tek hasat edilerek özel bir kurutma yöntemiyle kurutularak goji berrynin rengini ve besin değerini yitirmemesi sağlanmıştır.
Goji Berriy'i diğer kuru meyvelerin yerine tüketebilirsiniz. Besin alımınızı arttıracak harika bir yoldur! Tek başına tüketilebilir, sağlıklı bir atıştırmalık olarak tadını çıkarmak için, yoğurt, yulaf ezmesi ve en sevdiğiniz unlu mamullere, dondurma, gronola bar hazırlarken ekleyebilirsiniz.
Yemeklerden çorbalara, hatta çaylara kadar neredeyse aklınıza gelecek her yiyecek ve içecekte kullanabilirsiniz. Goji berry çayı için sıcak suda demleyebilirsiniz.
Tazeliğini korumak için Hava Geçirmez, Yeniden Kullanılabilir Şık Kavanoz: Kurutulmuş Goji berry, açılması kolay, vakumlu ve her yüzeyde sabit duran 50 gram’lık cam bir kavanozda gönderilir. Goji meyvelerinizin raf ömrünü uzatmak için buzdolabında saklayınız.

ÜRÜN ANALİZİ

EGET Vakfı İktisadi İşletmesi, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden alınmış bir belge ile 5553 sayılı Tohumculuk Kanunu ve buna ilişkin çıkarılan mevzuatlarda belirtilen hükümlere uymayı taahhüt ederek Tohumculuk Sektörü'nde Yetkilendirme ve Denetleme Yönetmeliği hükümlerine göre 'Süs Bitkisi Üreticisi' olarak yetkilendirilmiştir.
EGET Vakfı İktisadi İşletmesi aynı zamanda Süs Bitkileri Yetiştiricileri Alt Birliği’ne üyedir.
"EGET Vakfı İktisadi İşletmesi, Organik Tarım Sertifikasyon kuruluşu olan ECOCERT tarafından denetlenerek verilen Müteşebbis Sertifikası kapsamındadır. Organik Tarımın Esasları ve Uygulamasına İlişkin Yönetmeliğin 37 inci madde hükümlerine göre kontrol/denetim altında faaliyetlerini yerine getirmekte ve adı geçen mevzuattaki gereklilikleri karşılamaktadır.