TAZE LAVANTA ÇİÇEĞİ- 40 SAP LAVANTA

Ücretsiz kargo
65,00 ₺

Ürün Özellikleri

Dalındaki denli taze lavanta çiçekleri kapınızda…

ÜCRETSİZ KARGO

Bilgilendirme

Eget Vakfı İktisadi İşletmesi’nin sattığı ürünlerden edinilen gelir, öğrencilere burs olarak aktarılmaktadır. Detaylı Bilgi

Ürün Açıklaması

Dalındaki denli taze lavanta çiçekleri kapınızda…
Özel taşıma vazosu içinde, Ar-ge ekibimizin çalışmaları sonucunda solmaları engellenmiş dipdiri kırk sap lavanta...
Size ulaştıracağımız lavantaların büyük bölümü çiçek açmamış hâlde gelecektir. Bu durum sizi şaşırtmasın. Gün gün çiçek açmalarına tanık olacaksınız. Bu da size ayrı bir keyif verecektir.
Bitkileri diri tutmak üzere kullanmış olduğumuz karışım hiçbir kimyasal madde içermemektedir. O açıdan içiniz rahat olabilir.
Bu gönderi tekniği ülkemizde ilk defa EGET Vakfı İktisadi İşletmesi tarafından uygulanmaktadır.
EGET Vakfı Armutçuk Tarım İşletmesi’nde yetiştirdiğimiz lavantaların en güzelleri hasat edilerek size gönderilmek üzere hazırlanmıştır.
Gönderilmiş lavantaları ister özgün vazosunda lavantalar kuruyana dek bekletebilirsiniz. İsterseniz dilediğiniz vazoya aktarabilirsiniz.
Özgün vazosunda korumanız durumunda vazoya zaman zaman su eklemeyi lütfen ihmal etmeyin
EGET Vakfı İktisadi İşletmesi’nin sattığı ürünlerden edinilecek gelir öğrencilere burs olarak aktarılmaktadır.
DOĞADAN SİZE; SİZDEN EĞİTİME

Uzman Yorumu


Lavanta Bitkisi: Ballıbabagiller (Lamiaceae) ailesinden olan lavanta bitkisi 20-60 cm boyuna kadar büyüyebilen; genellikle Haziran ve Temmuz aylarında hoş kokulu çiçekler açan; çok yıllık ve yarı çalımsı nitelikte, değerli bir uçucu yağ bitkisidir. Tıbbi ve aromatik bitkiler sınıfındadır. Antik çağlardan beri hafif ve rahatlatıcı kokusuyla bilinmektedir. Yunanlı ve Romalılar tarafından halka açık banyolarda kullanılan lavantanın ismi Latince ‘lavare’ yani ‘yıkanmak’ sözcüğünden gelmektedir. Fransız kimyager ve bilim insanı René-Maurice Gattefossé bir deney sırasında elini yaktığında elini yanlışlıkla lavanta yağı dolu bir kavanoza sokmuş ve yanığın hızla iyileşmesine tanık olmuştur. Lavanta bitkisi 1910 yılından beri modern tıpta da kullanılmaya başlanmıştır.

ÜRÜN ANALİZİ

EGET Vakfı İktisadi İşletmesi, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden alınmış bir belge ile 5553 sayılı Tohumculuk Kanunu ve buna ilişkin çıkarılan mevzuatlarda belirtilen hükümlere uymayı taahhüt ederek Tohumculuk Sektörü'nde Yetkilendirme ve Denetleme Yönetmeliği hükümlerine göre 'süs bitkisi üreticisi' olarak yetkilendirilmiştir.
EGET Vakfı İktisadi İşletmesi aynı zamanda Süs Bitkileri Yetiştiricileri Alt Birliğine üyedir.
"EGET Vakfı İktisadi İşletmesi, Organik Tarım Sertifikasyon kuruluşu olan ECOCERT tarafından denetlenerek verilen Müteşebbis Sertifikası kapsamındadır. Organik Tarımın Esasları ve Uygulamasına İlişkin Yönetmeliğin 37 inci madde hükümlerine göre kontrol/denetim altında faaliyetlerini yerine getirmekte ve adı geçen mevzuattaki gereklilikleri karşılamaktadır.
Ürün etiketleri