LAVANTA YAĞLI ŞAMPUAN ve DUŞ JELİ İKİLİSİ

73,00 ₺

Ürün Özellikleri

EGET TEN Lavanta Yağlı Şampuan- 400 ml
EGET TEN Lavanta Yağlı Duş Jeli - 400 ml

İçeriğinde saf lavanta yağı kullanılmıştır.

 

Bilgilendirme

Eget Vakfı İktisadi İşletmesi’nin sattığı ürünlerden edinilen gelir, öğrencilere burs olarak aktarılmaktadır. Detaylı Bilgi

Ürün Açıklaması

Saf lavanta yağı ile üretilmiş EGET TEN Lavanta Yağlı Şampuan ve EGET TEN Lavanta Yağlı Duş Jeli ikilisini size sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Lavanta Yağlı ürünlerimiz, sizler için tasarladığımız şık kutularında beğeninize sunulmaktadır.
Lavanta yağlı şampuan içeriğinde bulunan zengin doğal lavanta yağı sayesinde saçlarınızın yumuşak ve canlı görünmesine yardımcı olur. Eşsiz ve büyüleyici lavanta kokusunun sakinleştirici ve ferahlatıcı etkisiyle banyo keyfinizi mükemmel kılar. EGET TEN lavanta yağlı şampuanı ıslak saça masaj yaparak uygulayarak köpürtün ve bol su ile durulayın.
EGET Vakfı, Armutçuk Tarım İşletme’mizde hiçbir kimyasal madde kullanılmadan yetiştirilmiş olan lavantalardan elde ettiğimiz lavanta yağı ve suyu kullanılarak üretilmiştir. İçerisinde bulunan zengin doğal lavanta yağı sayesinde saçlarınızın yumuşak ve canlı görünmesine yardımcı olur. Eşsiz ve büyüleyici lavanta kokusunun sakinleştirici ve ferahlatıcı etkisiyle banyo keyfinizi mükemmel kılar.
EGET Ten Lavanta Yağlı Duş Jeli ile lavantanın büyüleyici ve ferahlatıcı kokusu sayesinde duşunuz keyfe dönüşür. EGET Ten Lavanta Yağlı Duş Jeli hazırlanırken saf lavanta yağı kullanılmıştır. Kullanılan yağ, EGET Vakfı Armutçuk Tarım İşletmesi'nde yetiştirilen lavantalar damıtılarak elde edilmiştir.
EGET TEN Lavanta Yağlı Duş Jeli'nin bitki özlü formülünde, lavanta yağı ile birlikte yeşil çay ve çay ağacı özütleri de bulunmaktadır. Bu zengin özel formül sayesinde, teniniz derinlemesine temizlenerek nemlenir ve pürüzsüzleşir. Lavantanın büyüleyici ve ferahlatıcı kokusuyla duşunuz keyfe dönüşür.
EGET TEN Lavanta Yağlı Duş Jelinden avcunuza bir miktar alıp su ile köpürterek uygulayınız; daha sonra bol su ile durulayınız. duş sonrasındaysa, teninizi kurulayıp EGET TEN Lavanta Yağlı Vücut Losyonu'yla vücudunuzu nemlendirebilirsiniz.

Uzman Yorumu

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği’nde tıbbi bitkilerin tanımı şöyle yapılmakta: ‘Bir veya daha fazla kısmı tedavi edici veya hastalıkları önleyici olabilen veya herhangi bir kimyasal-farmasötik sentezin öncüsü olabilen bitkiler.’ [1] Tıbbi ve aromatik bitkiler, eski çağlardan bu yana pek çok amaç için kullanılmıştır. Tıbbi ve aromatik bitkilerin kullanılabilen bileşenlerinden biri, onların uçucu yağlarıdır. Uçucu yağ, bitkilerin yaprak, meyve, kabuk veya kök kısımlarından elde edilen; oda sıcaklığında sıvı halde olan, güçlü kokulu, doğal bir üründür. Bitkilerin uçucu yağlarının kullanımı, sağlıklı bir yaşam sürdürebilmekte etken olduğu için, günden güne yaygınlaşmaktadır. Günümüzde, uçucu yağlar içeren sabun, losyon, duş jeli, tonik, nemlendirici, yüz kremi ve maske gibi banyo ve vücut ürünü; deterjan, dezenfektan, oda kokusu benzeri ev ve mutfak ürünleri üretilmektedir. Uçucu yağ elde edilen bitkilerden biri de lavantadır. “Lavanta (Lavandula spp.), Lamiaceae familyasından, yarı çalımsı formda çok yıllık değerli bir uçucu yağ bitkisidir. Çoğu, Akdeniz bölgesinde rahatça yetişen 39 kadar lavanta türü bulunmaktadır. bunlar arasında özellikle Lavandula seksiyonu, çiçekleri ve uçucu yağları için üretilen en ekonomik türlerden başlıcasıdır. Türkiye'de, lavanta türlerinden sadece Karabaşotu olarak tanınan L. stoechas ssp. cariensis türü doğal olarak yetişmektedir. Lavanta, dünyada en fazla Güney Avrupa'nın ve Kuzey Afrika’nın Akdeniz'e komşu olan ülkelerinde yaygınlık göstermektedir. Fransa, Bulgaristan, İspanya, İtalya, Yunanistan, İngiltere, Rusya, ABD, Avusturya ve Kuzey Afrika ülkelerinde yoğun olarak kültürü yapılmaktadır.” https://www.eget.com.tr/lavantanin-oykusu sayfasındaki Lavantanın Öyküsü bloğundan alınmıştır.

ÜRÜN ANALİZİ

EGET TEN Lavanta Yağlı Şampuanın ve EGET TEN Lavanta Yağlı Duş Jeli'nin hammaddesi olan ve Armutçuk Tarım İşletmemiz’de hiçbir kimyasal madde kullanmaksızın yetiştirdiğimiz lavantalardan elde edilen yağ, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi laboratuvarında analiz ettirilmiştir.
EGET TEN Lavanta Yağlı Şampuan ve EGET TEN Lavanta Yağlı Duş Jeli'nin üretilmesinin ardından ürünlerimiz, akredite laboratuvarlarda stabilite, koruyucu etkinlik ve mikrobiyoloji testlerinden geçmiştir.