LAVANTA YAĞLI ŞAMPUAN - DÖRT AL ÜÇ ÖDE

102,00 ₺

Ürün Özellikleri

Üç ödeyin, dört alın.

Görmüş olduüunuz fiyat, üç adet fiyatına dört adet şampuan için geçerlidir.

İçerisinde bulunan zengin doğal lavanta yağı sayesinde saçlarınızın yumuşak ve canlı görünmesine yardımcı olur.

400 ml

 

Bilgilendirme

Eget Vakfı İktisadi İşletmesi’nin sattığı ürünlerden edinilen gelir, öğrencilere burs olarak aktarılmaktadır. Detaylı Bilgi

Ürün Açıklaması

EGET Vakfı, Armutçuk Tarım İşletme’mizde hiçbir kimyasal madde kullanılmadan yetiştirilmiş olan lavantalardan elde ettiğimiz lavanta yağı ve suyu kullanılarak üretilmiştir. İçerisinde bulunan zengin doğal lavanta yağı sayesinde saçlarınızın yumuşak ve canlı görünmesine yardımcı olur. Eşsiz ve büyüleyici lavanta kokusunun sakinleştirici ve ferahlatıcı etkisiyle banyo keyfinizi mükemmel kılar.
EGET TEN lavanta yağlı şampuanı ıslak saça masaj yaparak uygulayarak köpürtün ve bol su ile durulayın.

ÜRÜNÜN ÖYKÜSÜ

Minicik fideler dikmiştik EGET Vakfı’nın Armutçuk Tarım İşletmesi’ne.
Tutundular, büyüdüler, çiçeklendiler. Bal oldular; burs oldular.
Hasat edildiler; sonra, damıtıldılar. (M.B.B. Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Merkezi’nde damıtılan ilk ticari ürün, EGET Vakfı’nın lavantalarıydı.)
Damıtıldılar da lavanta yağı ve lavanta suyu oldular. Şişelendiler; yine burs oldular.
Hasat edildiler; kimisinin sapları dövüldü; tohumları ayrıştırıldı. Minik yastıklara dolduruldular, aylarca lavanta koksun diye satın alanların odaları. Yastık oldular; burs oldular.
Lavanta yağlı şampuan ürettirdik. Şampuan oldular; burs oldular.
Teşekkürler, alışverişiniz için

Uzman Yorumu

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği’nde tıbbi bitkilerin tanımı şöyle yapılmakta: ‘Bir veya daha fazla kısmı tedavi edici veya hastalıkları önleyici olabilen veya herhangi bir kimyasal-farmasötik sentezin öncüsü olabilen bitkiler.’ [1] Tıbbi ve aromatik bitkiler, eski çağlardan bu yana pek çok amaç için kullanılmıştır. Tıbbi ve aromatik bitkilerin kullanılabilen bileşenlerinden biri, onların uçucu yağlarıdır. Uçucu yağ, bitkilerin yaprak, meyve, kabuk veya kök kısımlarından elde edilen; oda sıcaklığında sıvı halde olan, güçlü kokulu, doğal bir üründür. Bitkilerin uçucu yağlarının kullanımı, sağlıklı bir yaşam sürdürebilmekte etken olduğu için, günden güne yaygınlaşmaktadır. Günümüzde, uçucu yağlar içeren sabun, losyon, duş jeli, tonik, nemlendirici, yüz kremi ve maske gibi banyo ve vücut ürünü; deterjan, dezenfektan, oda kokusu benzeri ev ve mutfak ürünleri üretilmektedir. Uçucu yağ elde edilen bitkilerden biri de lavantadır. “Lavanta (Lavandula spp.), Lamiaceae familyasından, yarı çalımsı formda çok yıllık değerli bir uçucu yağ bitkisidir. Çoğu, Akdeniz bölgesinde rahatça yetişen 39 kadar lavanta türü bulunmaktadır. bunlar arasında özellikle Lavandula seksiyonu, çiçekleri ve uçucu yağları için üretilen en ekonomik türlerden başlıcasıdır. Türkiye'de, lavanta türlerinden sadece Karabaşotu olarak tanınan L. stoechas ssp. cariensis türü doğal olarak yetişmektedir. Lavanta, dünyada en fazla Güney Avrupa'nın ve Kuzey Afrika’nın Akdeniz'e komşu olan ülkelerinde yaygınlık göstermektedir. Fransa, Bulgaristan, İspanya, İtalya, Yunanistan, İngiltere, Rusya, ABD, Avusturya ve Kuzey Afrika ülkelerinde yoğun olarak kültürü yapılmaktadır.” https://www.eget.com.tr/lavantanin-oykusu sayfasındaki Lavantanın Öyküsü bloğundan alınmıştır.

ÜRÜN ANALİZİ

EGET TEN Lavanta Yağlı Şampuanın hammaddesi olan ve Armutçuk Tarım İşletmemiz’de hiçbir kimyasal madde kullanmaksızın yetiştirdiğimiz lavantalardan elde edilen yağ, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi laboratuvarında analiz ettirilmiştir.
EGET TEN lavanta yağlı şampuanın üretilmesinin ardından ürünlerimiz Bilim Kozmetik ve Endüstriyel Ürün Analiz Laboratuvarı’nda ayrıca analiz ettirilmiştir.