SİZE ÖZEL LAVANTA FİDELERİ

5,75 ₺
Bu ürünün minimum miktarı 100

Ürün Özellikleri

Sizin için özel anlamlar içeren düğün, nişan ya da kutlama benzeri günlerinizde, dileyeceğiniz isim ya da mesajlarla kişiselleştirilen etiketler yapıştıracağımız ve kraft ambalaja sarılacak olan tekli lavanta fideleri.

 

Bilgilendirme

Eget Vakfı İktisadi İşletmesi’nin sattığı ürünlerden edinilen gelir, öğrencilere burs olarak aktarılmaktadır. Detaylı Bilgi

Ürün Açıklaması

Sizin için özel anlamlar içeren düğün, nişan ya da kutlama benzeri günlerinizde, dileyeceğiniz isim ya da mesajlarla kişiselleştirilen etiketler yapıştıracağımız ve kraft ambalaja sarılacak olan tekli lavanta fideleri... Çok yıllık bir bitki olan lavanta, armağan edeceğiniz kişilere, her nereye dikilirse dikilsin, hep sizi anımsatsın. ülkemizde her tür coğrafi ortama uyum sağlayan Super-A ırkı lavantalar, dilerseniz saksılarda dilerseniz bahçenizde, toprağa aktarıldığı yıldan itibaren göz kamaştırıcı çiçekleriyle bulunduğu ortama yaşam ve güzellik katacaktır. Kokopite aktarılan iki yaşını tamamlamış lavanta fidelerimiz, ayrıca İlpasol organik sıvı solucan gübresiyle destekleneceği için, uzun süre boyunca toprağa aktarılmayacak olsa bile gelişimini tüplerde rahatlıkla sürdürebilecektir. Bu tip bir uygulama, dünyada çiçekçilik endüstrisinde ilk kez uygulanmakta olduğu için böylesi bir armağanı sadece bizden edinebilirsiniz.

Uzman Yorumu

Ballıbabagiller (Lamiaceae) ailesinden olan lavanta bitkisi 20-60 cm boyuna kadar büyüyebilen genellikle Haziran ve Temmuz aylarında hoş kokulu çiçekler açan; çok yıllık ve yarı çalımsı nitelikte, değerli bir uçucu yağ bitkisidir. Tıbbi ve aromatik bitkiler sınıfındadır. Antik çağlardan beri hafif ve rahatlatıcı kokusuyla bilinmektedir. Yunanlı ve Romalılar tarafından halka açık banyolarda kullanılan lavantanın ismi Latince ‘lavare’ yani ‘yıkanmak’ sözcüğünden gelmektedir. Fransız kimyager ve bilim insanı René-Maurice Gattefossé bir deney sırasında elini yaktığında elini yanlışlıkla lavanta yağı dolu bir kavanoza sokmuş ve yanığın hızla iyileşmesine tanık olmuştur. Lavanta bitkisi 1910 yılından beri modern tıpta da kullanılmaya başlanmıştır.

ÜRÜN ANALİZİ

Lavanta bitkisi, çalı formunda olması nedeniyle çit bitkisi olarak da kullanılabilir. Dilerseniz balkonunuzda ve saksıda bile yetiştirebilirsiniz. Çok fazla suyu sevmez. Genellikle Haziran sonu ve Temmuz ayı boyunca çiçek açar. Hoş kokusu uzak mesafelerden bile duyumsanabilen bu özel bitki aynı zamanda sivrisinek gibi haşereleri kovucu etkisiyle de bilinmektedir.