KURUTULMUŞ LAVANTA DEMETİ (2 DEMET)

Ücretsiz kargo
79,00 ₺

Ürün Özellikleri

Özel kurutma yöntemiyle kurutulmuş 2 adet Lavanta Demedi

ÜCRETSİZ KARGO

Bilgilendirme

Eget Vakfı İktisadi İşletmesi’nin sattığı ürünlerden edinilen gelir, öğrencilere burs olarak aktarılmaktadır. Detaylı Bilgi

Ürün Açıklaması

Lavantalarımız EGET Vakfı, Armutçuk Tarım İşletmesi’nde yetiştirilmiş ve özel bir kurutma yöntemi uygulanmıştır.
Bu kurutma yöntemi sayesinde doğal rengine alabildiğine yakın bir görünümdedir. Lavanta kokusunu bünyesinde barındırmaktadır.
Her bir demette yaklaşık 200 sap lavanta bulunmaktadır. Demetler hazırlandıktan sonra bir kurdeleyle süslenerek hoş bir armağan seçeneği olarak beğeninize sunulmuştur.
Demetler yaklaşık 40 cm. boyundadır.
EGET Vakfı İktisadi İşletmesi’nin sattığı ürünlerden edinilecek gelir öğrencilere burs olarak aktarılmaktadır.
DOĞADAN SİZE; SİZDEN EĞİTİME

Uzman Yorumu

EGET Vakfı, Armutçuk Tarım İşletme’mizde yetiştirilen, Lavandula X-Intermedia Super A cinsi lavantalar hasat edilerek ve özel bir kurutma yöntemi uygulanarak lavantanın rengini ve kokusunu koruması sağlanmıştır.
Ballıbabagiller(Lamiaceae) ailesinden olan lavanta bitkisi genellikle Haziran ve Temmuz aylarında hoş kokulu çiçekler açan çok yıllık ve yarı çalımsı değerli bir uçucu yağ bitkisidir ve tıbbi ve aromatik bitkiler sınıfındadır. Antik çağlardan beri hafif ve rahatlatıcı kokusuyla bilinmektedir. Yunanlı ve Romalı’lar tarafından halka açık banyolarda kullanılan lavantanın ismi delatince ‘lavare’ yani yıkanmak sözcüğünden gelmektedir

ÜRÜN ANALİZİ

EGET Vakfı İktisadi İşletmesi, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden alınmış bir belge ile 5553 sayılı Tohumculuk Kanunu ve buna ilişkin çıkarılan mevzuatlarda belirtilen hükümlere uymayı taahhüt ederek Tohumculuk Sektörü'nde Yetkilendirme ve Denetleme Yönetmeliği hükümlerine göre 'süs bitkisi üreticisi' olarak yetkilendirilmiştir.
EGET Vakfı İktisadi İşletmesi aynı zamanda Süs Bitkileri Yetiştiricileri Alt Birliğine üyedir.
"EGET Vakfı İktisadi İşletmesi, Organik Tarım Sertifikasyon kuruluşu olan ECOCERT tarafından denetlenerek verilen Müteşebbis Sertifikası kapsamındadır. Organik Tarımın Esasları ve Uygulamasına İlişkin Yönetmeliğin 37 inci madde hükümlerine göre kontrol/denetim altında faaliyetlerini yerine getirmekte ve adı geçen mevzuattaki gereklilikleri karşılamaktadır.