İLPASOL HUMİXOLMİX SIVI SOLUCAN GÜBRESİ+ HUMİK FÜLVİK ASİT 1 LT

72,00 ₺

Toprak düzenleyici İlpasol HUMİXOL organik toprak düzenleyici Leonardit kaynaklı üretilmiştir

Ürün Özellikleri

KONSANTRE SIVI SOLUCAN GÜBRESİ İLE                                                              ZENGİNLEŞTİRİLMİŞ LEONARDİT KAYNAKLI HUMİK ASİT

 

Bilgilendirme

Eget Vakfı İktisadi İşletmesi’nin sattığı ürünlerden edinilen gelir, öğrencilere burs olarak aktarılmaktadır. Detaylı Bilgi

Ürün Açıklaması

Solucan gübresi ve leonardit kullanılarak üretilen humik ve fulvik asit içeren doğal organik toprak düzenleyici bir üründür.
Diğer toprak düzenleyicilerinden ayıran temel özellik solucan gübresi ve leonardit karışımından üretilmesi, azot ve fosfor içermesi, humik ve fulvik asit oranlarının yüksek düzeyde olmasıdır.

Garanti Edilen İçerik
Garanti Edilen İçerik W/W
Toplam Organik Madde %15
Toplam Azot %1
Toplam Humik asit + Fulvik asit %12
Toplam Fosfor Penta Oksit %1
Suda çözünür Potasyum oksit %5
PH Aralığı9-11

Uzman Yorumu

İlpasol Humixol-Mix Faydaları Humixol-mix toprakta bakteri aktivesini arttırır.
Toprağa atıldığında kendi koyu renginden dolayı toprak renginin de daha koyu olmasını sağlar ve böylece toprağın erken ısınmasını sağlayarak erkencilik veya yıl içinde daha uzun bir gelişme dönemi sağlar.
Demir, çinko ve fosfor gibi kolayca bitki tarafından alınamayacak kimyasal yapıya geçebilen elementlerin molekül zincirlerini kırarak bitki bünyesine geçmesini mümkün kılar.
Tarımla uğraşan her üretici, her çiftçi bilir ki ülkemiz toprakları organik madde yönünden fakirdir ve bunun çarelerinden birisi toprağa ahır gübresi, bitkisel artıklar, yeşil gübre ve kompost gibi organik maddeler vermektir. Ancak bütün topraklarımıza yeterli miktarda organik gübre ilavesi miktar yönünden mümkün değildir. İçeriğindeki organik madde bitki köklerinde saçaklanmayı hızlandırır. Toprağın biyolojik yapısını güçlendirir. Bunun yerine bu organik maddelerin aktif içeriği olan hümik ve fulvik asit verilmesi aynı faydayı sağlayacaktır. Toprağa verilecek humik ve fulvik asidin çok daha az miktarı aynı işlevi görecektir. Toprak düzenleyici bu ürün HUMİXOL-MİX organik toprak düzenleyici Leonardit ve solucan gübresi kaynaklı üretilmiş olup, sıvı formdadır. Önerilen oranlarda sulandırılarak kullanılmalıdır.
Bünyesindeki zengin humik asitlerin iyon değiştirme ve organik-metal kompleksi oluşturma özelliği toprakta oksit, sülfat, karbonat, klorit ve silikatlı bileşikler halinde bulunan minerallerin kompozisyonunu bozarak serbestleştirir.
Serbest kalan metal iyonlarını organik forma dönüştürerek, kökler tarafından kolay, yeterli ve düzenli özümsenmesini sağlar.
Besin elementleri ve pigment maddelerinin bitkileri tarafından yeterli miktarlarda alınması bitkilerin daha sağlıklı, güçlü ve dış etkilere dayanıklı olmasını, meyvelerin daha iri ve eşit büyüklükte, daha gösterişli, canlı renkte ve olgun olmasını sağlar.
Alkali topraklarda kireci çözerek pH’ı düzenler

ÜRÜN ANALİZİ

Toprağa verilen her türlü besin maddesinin bitkiler tarafından alınmasına yardımcı olur.
Maddelerinin toprakta iyi tutunmasını ve bitkilerin faydalanabileceği birleşimde kalmasına yardımcı olur.
Aşağıda belirtilen dozlar, toprak ve ürün yapısına göre değişebilir.
Toprak ve/veya yaprak analizi yaptırılarak kullanılması tavsiye edilir.
Damla sulama sistemi mevcut değil ise; aşağıda tavsiye edilen dozlar aynı dönemlerde yapraktan uygulanabilir.