2 ADET SARMAŞIK TÜRÜ GOJİ BERRY (KURTÜZÜMÜ) NQ1 FİDANI

Ücretsiz kargo
54,00 ₺

Ürün Özellikleri

İki adet gojiberry (kurtüzümü) fidanı
Ücretsiz kargo

Bilgilendirme

Eget Vakfı İktisadi İşletmesi’nin sattığı ürünlerden edinilen gelir, öğrencilere burs olarak aktarılmaktadır. Detaylı Bilgi

Ürün Açıklaması

EGET Vakfı, Armutçuk Tarım İşletmesi’nde yetiştirilen Goji berry (Lycium barbarum L. NQ1) cinsi fidanlarımız 2 yaşında olup yaklaşık 25-30 cm boyundadır.
Budama ve dar tüplerde büyütmeyle, kısa boy oluşturarak, nakliye kolaylığı sağlamaya yönelinmiştir. Meyve verimi yüksek olup, diğer çeşitlerden farklı olarak dikensizdir; hasadı kolaydır. Goji berry kışın yaprak döken bir bitkidir.
Goji berry, Solanaceae (patlıcangiller) familyasının Lycium cinsidir. Kışın yaprak döken, soğuk iklim koşullarının yanısıra (-27 derece) sıcak ve kuru iklim koşullarına da dayanıklı bir bitkidir. Goji berry’nin anavatanı, Çin, Tibet ve Asya’nın diğer bölgeleridir. Birbiriyle yakından ilişkili iki tür vardır: Lycium barbarum L. İle Çin, diğer Asya ülkelerinde gıda ve şifalı bitkiler olarak uzun bir geleneğe sahip olan Lycium chinense Miller…
Egzotik görünseler ve genellikle sağlıklı gıda mağazalarında yüksek fiyatlarla ile satışa sunulsalar da, Goji berry fidanı yetiştirmek aslında kolaydır. Goji berrynin parlak kırmızı meyvesi, Çin kültüründe neşeyi simgelemektedir.
İklim koşulları nedeniyle, fotoğrafta yer alan yapraklara tanık olamayabilirsiniz!
İktisadi İşletme'miz tarafından geliştirilen özel paketleme yöntemiyle hazırlanarak kargoya verilmektedir.
İkili paketler halinde satışa sunulmuştur.

Uzman Yorumu

EGET Vakfı, Armutçuk Tarım İşletmesi’nde yetiştirilen Goji berry (Lycium barbarum L. NQ1): her biri 2 metreden fazla boylanabilen ve toplamda 4 metreyi bulan yan dallar şeklinde gelişmektedir. Dikim sırasında kuzey güney doğrultusunda, sıra üzeri 5 metre olacak şekilde, asmada oluşturulan plantasyon gibi bir dikim planı oluşturabilir, bu yan dalları tellere sardırarak hasat kolaylığı sağlayabilirsiniz.
Güneş alan alanlarda yetiştirilmesi önerilir. Organik maddece zengin topraklarda daha iyi gelişme göstermektedir. Yaz aylarında sulamaya gereksinim olacaktır. Damla sulama ile sulanması önerilir.
Goji berry meyvesini taze ve kuru olarak tüketebileceğiniz gibi pasta ve yemeklerinizde de kullanabilirsiniz. Bu bitkinin yapraklarını da kurutarak çay olarak tüketebilirsiniz.

ÜRÜN ANALİZİ

EGET Vakfı İktisadi İşletmesi, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden alınmış bir belge ile 5553 sayılı Tohumculuk Kanunu ve buna ilişkin çıkarılan mevzuatlarda belirtilen hükümlere uymayı taahhüt ederek Tohumculuk Sektörü'nde Yetkilendirme ve Denetleme Yönetmeliği hükümlerine göre 'süs bitkisi üreticisi' olarak yetkilendirilmiştir.

EGET Vakfı İktisadi İşletmesi aynı zamanda Süs Bitkileri Yetiştiricileri Alt Birliğine üyedir.
Ürün etiketleri