EGET TEN LAVANTA YAĞLI VÜCUT LOSYONU

56,95 ₺

Ürün Özellikleri

 

Lavantanın ferahlatıcı etkisiyle pürüzsüz ve yumuşacık bir ten.

200 ML

Bilgilendirme

Eget Vakfı İktisadi İşletmesi’nin sattığı ürünlerden edinilen gelir, öğrencilere burs olarak aktarılmaktadır. Detaylı Bilgi

Ürün Açıklaması

EGET TEN Lavanta Yağlı Vücut Losyonu’nunda, kendi tarım işletmemizde üretilen lavantaların saf yağı kullanılmıştır.

İlk kullanımın ardından, lavantanın ferahlatıcı etkisiyle teninizin pürüzsüz ve yumuşak bir hale geldiğini hissedeceksiniz.

EGET TEN Lavanta Yağlı Vücut Losyonu’nun formülünde kullanılan zeytin yaprağı yağı cildinize parlaklık kazandırırken, hodan tohumu yağı ise cildinizdeki kuruluğu önleyerek mükemmel bir nemlendirme sağlayacaktır.

İlk kullanımdan sonra bile cildinizde bıraktığı yumuşaklığı duyumsayacağınız EGET Ten Lavanta Yağlı Vücut Losyonu, tüm cilt tipleri için uygundur.

Kullanımı: EGET TEN Lavanta Yağlı Vücut Losyonu’nu, ister banyodan sonra, ister yatmadan önce ya da dilediğiniz herhangi bir zamanda yumuşak masaj hareketleriyle vücudunuza yediriniz.

Doğadan Size; Sizden Eğitime

Uzman Yorumu

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği’nde tıbbi bitkilerin tanımı şöyle yapılmakta: ‘Bir veya daha fazla kısmı tedavi edici veya hastalıkları önleyici olabilen veya herhangi bir kimyasal-farmasötik sentezin öncüsü olabilen bitkiler.’ [1] Tıbbi ve aromatik bitkiler, eski çağlardan bu yana pek çok amaç için kullanılmıştır. Tıbbi ve aromatik bitkilerin kullanılabilen bileşenlerinden biri, onların uçucu yağlarıdır. Uçucu yağ, bitkilerin yaprak, meyve, kabuk veya kök kısımlarından elde edilen; oda sıcaklığında sıvı halde olan, güçlü kokulu, doğal bir üründür. Bitkilerin uçucu yağlarının kullanımı, sağlıklı bir yaşam sürdürebilmekte etken olduğu için, günden güne yaygınlaşmaktadır. Günümüzde, uçucu yağlar içeren sabun, losyon, duş jeli, tonik, nemlendirici, yüz kremi ve maske gibi banyo ve vücut ürünü; deterjan, dezenfektan, oda kokusu benzeri ev ve mutfak ürünleri üretilmektedir. Uçucu yağ elde edilen bitkilerden biri de lavantadır. “Lavanta (Lavandula spp.), Lamiaceae familyasından, yarı çalımsı formda çok yıllık değerli bir uçucu yağ bitkisidir. Çoğu, Akdeniz bölgesinde rahatça yetişen 39 kadar lavanta türü bulunmaktadır. bunlar arasında özellikle Lavandula seksiyonu, çiçekleri ve uçucu yağları için üretilen en ekonomik türlerden başlıcasıdır. Türkiye'de, lavanta türlerinden sadece Karabaşotu olarak tanınan L. stoechas ssp. cariensis türü doğal olarak yetişmektedir. Lavanta, dünyada en fazla Güney Avrupa'nın ve Kuzey Afrika’nın Akdeniz'e komşu olan ülkelerinde yaygınlık göstermektedir. Fransa, Bulgaristan, İspanya, İtalya, Yunanistan, İngiltere, Rusya, ABD, Avusturya ve Kuzey Afrika ülkelerinde yoğun olarak kültürü yapılmaktadır.” https://www.eget.com.tr/lavantanin-oykusu sayfasındaki Lavantanın Öyküsü bloğundan alınmıştır.

ÜRÜN ANALİZİ

EGET TEN Lavanta Yağlı Vücut Losyonu’nun formülünde bulunan lavanta yağı, Armutçuk Tarım İşletmemiz’de hiçbir kimyasal madde kullanmaksızın yetiştirdiğimiz lavantalardan elde edilmiş ve bu yağ, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi laboratuvarında analiz ettirilmiştir. Ayrıca, EGET TEN Lavanta Yağlı Vücut Losyonu’nu üretilip ambalajlandıktan sonra akredite laboratuvarlarda gerekli analiz ve testlerden geçirilmiştir.
İçerik Bilgisi: Aqua, Lavandula angustifolia Flower Water, Olea europaea Leaf Oil, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Capryllc / Capric Triglyceride, Butyrospermum parkii Butter, Argania spinosa Kernel Oil, Borago officinalis Seed Oil, Chamomilla recutita Flower/Leaf Extract, Lavandula hybrida Grosso Herb Oil, Glycerln, Dehydroacetic Acid, Stearlc Acid, Sodlum Lauroyl Gtutamate, Citric Acid, Sodium Benzoate, Benzyl Alcohol.