ARMAĞAN PAKETİ 1

99,95 ₺

Armağanınız, her kim sevginize lâyıksa ona; geliri eğitim burslarına… Bu paket 3 Ürün ve Bir Metal Çiçeklik İçermektedir.

Ürün Özellikleri

 

Armağanınız, her kim sevginize lâyıksa ona; geliri eğitim burslarına…

Bu paket 3 Ürün ve Bir Metal Çiçeklik İçermektedir.

Eau De Cologne Lavanta Kolonyası 200 ml- Cam Şişede

Lavanta Yağlı El Yapımı Doğal Sabun 125 gr.

Lavanta Kesesi 8,5 cm x 12 cm x 3 cm (net 15 gr. Lavanta tohumu)

 

Bilgilendirme

Eget Vakfı İktisadi İşletmesi’nin sattığı ürünlerden edinilen gelir, öğrencilere burs olarak aktarılmaktadır. Detaylı Bilgi

Ürün Açıklaması

Armağan paketi içerisinde cam şişede beğeninize sunulan bir adet eau de cologne lavanta kolonyası (200 ml), bir adet lavanta yağlı el yapımı doğal sabun (125 gr) ve bir adet içerisinde 15 gr lavanta tohumu bulunan lavanta kesesi yer almaktadır.
Ürünler daha sonra saksı olarak kullanabileceğiniz metal bir kap içerisinde beğeninize sunulmuştur. (dışçap 17 cm, yükseklik 18 cm., hacim 2,5 lt). Masif kayın ağacından üretilmiş bir kulp ile şık bir görünüme kavuşan kovanın ana malzemesi galvanizli çeliktir. Armağan kovası ambalajlanırken kullanılan tül, fiyonk, kurdele renk ve modelleri stoklar çerçevesinde değişkenlik gösterebilir.
EGET Vakfı İktisadi İşletmemiz'in ürünlerinden oluşan armağan paketimizi sevdiklerinize armağan ederek EGET Vakfı'nın vereceği burslara katkıda bulunmuş olacaksınız. Duyarlılığınız için teşekkür ederiz.

ÜRÜNÜN ÖYKÜSÜ

Minicik fideler dikmiştik EGET Vakfı’nın Armutçuk Tarım İşletmesi’ne. Tutundular, büyüdüler, çiçeklendiler. Bal oldular; burs oldular. Hasat edildiler; sonra, damıtıldılar. (M.B.B. Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Merkezi’nde damıtılan ilk ticari ürün, EGET Vakfı’nın lavantalarıydı.) Damıtıldılar da lavanta yağı ve lavanta suyu oldular. TC Sağlık Bakanlığı tarafından akredite edilmiş işletmelerde şampuana, sıvı sabuna, toniğe, kolonyaya ve katı sabuna dönüştürüldüler. Kimisinin sapları dövüldü; tohum ve çiçekleri ayrıştırılıp minik yastıklara, bohçalara dolduruldular, aylarca lavanta koksun diye satın alanların odaları. Yastık oldular; burs oldular. Teşekkürler, alışverişiniz için. Helal olsun emeklerimiz, gençlere.

Uzman Yorumu

EGET Ten el yapımı doğal sabun, EGET TEN Eau de Cologne Lavanta Kolonyasının içerisinde kullanılan ve Armutçuk Tarım İşletmemiz’de hiçbir kimyasal madde kullanmaksızın yetiştirdiğimiz lavantalardan elde edilen yağ, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi laboratuvarlarında analiz ettirilmiştir. El yapımı lavanta yağlı doğal sabun ve EGET TEN Eau de Cologne Lavanta Kolonyasının üretilmesinin ardından ürünlerimiz Bilim Kozmetik ve Endüstriyel Analiz Laboratuvarı’nda ayrıca analiz ettirilmiştir. Ürünlerimiz Sağlık Bakanlığı Ürün Takip Sistemi'ne kayıtlıdır.